پوست ,استفاده ,کفشی ,شرکت ,مردم ,هزار

چرم چیست؟

پوست، پوششی است در بخش بیرونی بدن انسان و یا حیوان که روی عضلات بدن آنها را می پوشاند. بعد از انجام عملیاتی پوست تبدیل به ماده ای بنام چرم خواهد شد. در واقع چرم ، محصولی است که نتیجه فرایند دباغی کردن پوست خام جانوران،  مخصوصاً پوست بدن گاو میباشد.

چرم در لغت به معنای پوست بدن انسان یا حیوان است. عملیات پوست آرایی، در واقع امکان استفاده ی انسانها از پوست های بدن حیوانات مذبوح شده که با گذشت زمان فاسد خواهند شد، را میسر میگردد . به عنوان مثال از پوست دباغی شده در تولیدکیف ،کفش، کمربند و ... استفاده  می گردد.

تاریخچه چرم

از گذشته های دور تجارت چرم در ایران دارای رونق بسیار بوده است. ایران با سابقه سه هزار ساله ، نخستین و کهن ترین تولید کننده چرم در جهان میباشد. که تقریبا هزار و پانصد سال قبل از میلاد مسیح از پوست حیواناتی چون گاو ، گوسفند و گاومیش جهت تهیه و تولید لباس ، کفش، زره و همچنین از آن به عنوان وسیله ای جهت نگارش و کتابت نیز استفاده شده است.

احداث نخستین کارخانه تولید چرم ایران در سال 1308 در تبریز و بعد از آن در همدان ، تهران و اصفهان نیز کارخانه هایی بنا شد.

چرم در پوشاک و ساخت لوازم جانبی کاربرد دارد

کفش و تاریخچه ی آن

کفش در لغت  پوششی است که از پا محافظت می نماید.

حدود پنج هزار سال قبل چیزی شبیه به کفش وجود داشته است اما بدون رویه. از قرن چهاردهم، پارچه و چرم دباغی شده در صنعت کفش سازی ورود پیدا کرد که در ابتدا کفش های نوک تیز مد شد و بعد از آن کفش نوک پهن. همچنین اوایل از پاشنه های خیلی بلند در صنعت کفش سازی استفاده میشد که تقریبا بعد از انقلاب کبیر فرانسه پاشنه های بلند حذف گردید.

ورود چرخ خیاطی و پارچه های مصنوعی سبب ارزان شدن کفش شد که تقریبا همه مردم میتوانستند از کفش خوب استفاده نمایند. نوع کفشی که در آن سالها مد شده بود ، کفش پنجه مربعی بود که حدود پنجاه سال این مدل عمر نموده است به دلیل آنکه  مردم دیگرمتوجه شده بودند که جهت کار و فعالیت بایستی کفشی راحت به پا داشته باشند.

باید دانست که مردم با توجه به محیط زندگی شان و نوع کاری که دارند مدل کفش خود را انتخاب می نمایند برای مثال کفشی که مردمان عرب با کفشی که مردمان ژاپن در مزارع برنج بر پا دارند فرق مینماید.

کیف

کیف در لغت به معنای آلتی چرمین که در آن کاغذ، نوشت افزار و اشیاء دیگر گذارند، میباشد.

سندباد به عنوان بزرگترین شرکت تجارت الکترونیک B2B در ایران تمام تلاش خود را برای به وجود آوردن شرایطی عالی برای معرفی شرکت ها در حیطه های مختلف، می نماید.

سایت سندباد در دسته بندی چرم خود شرکت ها را در حیطه های چرم، چمدان و کیف و کفش را به هم معرفی نموده است که می توانید با کلیک روی هر یک از این زیر گروه ها اطلاعات مورد نظر خود را دریافت نمایید.

سندباد  سبک جدید تجارت


منبع اصلی مطلب : چرم - مجله سندباد - سندباد
برچسب ها : پوست ,استفاده ,کفشی ,شرکت ,مردم ,هزار
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

درسایت : چرم و کیف و کفش